Πρόσκληση στρατευσίμων

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ 2020-21

Οι αιτήσεις-δηλώσεις όσων επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις 2020-2021 θα πρέπει να σταλούν μέχρι τις 30 Νοεμβρίου αποκλειστικά με email στη διεύθυνση 4gelkorydallou[στο]gmail.com

Νέο Πρόγραμμα για όλα τα τμήματα από 23/11/2020

Ακολουθεί κατά τμήμα το πρόγραμμα που θα ισχύσει από Δευτέρα 23/11/2020. Επίσης, έχει αποσταλεί σε κάθε μαθητή/τρια το πρόγραμμα του τμήματός του/της στο προσωπικό του/της email στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (με μορφή x@sch.gr, όπου x το όνομα χρήστη στο ΠΣΔ). Οι λογαριασμοί αυτοί είναι προσβάσιμοι από τους μαθητές/τριες στη διεύθυνση webmail.sch.gr, όπου μπορούν να εισέλθουν δίνοντας όνομα χρήστη και προσωπικό κωδικό.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Την Τρίτη 17/11/2020 θα πραγματοποιηθούν διαδικτυακές εκδηλώσεις για την επέτειο της εξέργερσης του Πολυτεχνείου, σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

Α. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ Λυκείου θα εισέλθουν στην ψηφιακή τάξη του κ. Μανωλίτση στις 9:00 π.μ.

Β. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β’ Λυκείου θα εισέλθουν στην ψηφιακή τάξη της κ. Κορωνίδη στις 10:00 π.μ.

Γ. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ Λυκείου θα εισέλθουν στην ψηφιακή τάξη της κ. Παπάζογλου στις 11:00 π.μ.

ΩΡΑΡΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ WEBEX

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Το πρόγραμμα για τη σύγχρονη τηλεκπαίδευση (webex), που θα αρχίσει από αύριο Δευτέρα 9/11/2020 για όλα τα τμήματα, θα είναι το ισχύον ωρολόγιο πρόγραμμα.

ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 2020-2021

Α. ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Webex)

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/ataikateri
ΑΚΣΑΡΙΔΗΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/paksaridis
ΑΛΕΞΑΚΗΣΝΙΚΟΛΑΟΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/nalexaki
ΒΛΑΧΟΥΜΑΡΙΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/marvlacho
ΔΗΜΑΔΗΕΛΕΝΗhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/edimadi
ΔΙΑΚΟΓΙΑΝΝΗΚΑΛΛΙΟΠΗhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/dikalliopi
ΔΟΥΛΓΕΡΗΜΕΛΑΧΡΟΙΝΗhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/mdoulgeri
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥΙΩΑΝΝΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/zafeioanna
ΚΑΡΒΕΛΑΣΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/efkarvelas
ΚΟΡΩΝΙΔΗΔΕΣΠΟΙΝΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/dkoronidi
ΚΟΥΦΟΥΑΔΑΜΑΝΤΙΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/adkoufou
ΛΟΥΚΑΣΙΩΑΝΝΗΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/Iloukas62
ΜΑΓΟΥΛΑΣΙΩΑΝΝΗΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/johnm
ΜΑΝΔΕΚΗΣΘΩΜΑΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/tmandekis
ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣΓΕΩΡΓΙΟΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/manolits
ΜΠΑΛΙΑΜΗΔΗΜΗΤΡΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/dbaliami
ΝΑΣΤΟΥΛΗΕΥΔΟΚΙΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/evnastouli
ΝΙΚΑΠΑΝΔΩΡΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/pandornika
ΠΑΓΙΔΑΜΑΡΙΑΝΝΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/maripagida
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥΔΕΣΠΟΙΝΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/papazdes
ΠΑΠΑΝΑΚΟΣΧΡΥΣΑΝΘΟΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/cpapanakos
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣΦΩΤΙΟΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/pavlop
ΠΙΤΣΟΛΗΣΣΤΕΦΑΝΟΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/spitsolis
ΠΟΛΙΤΗΜΑΡΙΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/politim
ΣΑΚΚΑΔΑΚΗΕΙΡΗΝΗhttps://minedu-secondary2.webex.com/meet/esakkadaki
ΣΙΑΜΠΑΝΗΑΝΔΡΟΜΑΧΗhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/ansiampani
ΤΖΙΜΑΘΕΟΔΩΡΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/theodtzima
ΤΗΝΙΑΚΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/atiniakoud
ΤΡΥΠΗΝΙΩΤΗΑΓΓΕΛΙΚΗhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/tangeliki
ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/patsirigo
ΦΙΛΙΠΠΗΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/katfilippi
ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΜΑΡΙΑhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/mchalk
ΧΑΤΖΗΜΗΤΡΟΥΕΛΕΝΗhttps://minedu-secondary.webex.com/meet/elchatzimi

B. ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΥΓΧΡΟΝΗ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (E-class)

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Αρχαία ελληνικά Α4,Α5 (EL1171192)
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Ιστορία Β1,Β2 (EL1171190)
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Νεοελληνική Γλώσσα Β΄Λυκείου (B3-B4) (EL1171132)
ΒΛΑΧΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΛΓΕΒΡΑ Α Γενικού Λυκείου -Γενικής Παιδείας (A1-A2-A3-A4) ()
ΒΛΑΧΟΥ ΜΑΡΙΑ Γεωμετρία Α΄Λυκείου (EL1171189)
ΒΛΑΧΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Β Γενικού Λυκείου (B1-B2-B3-Ομ.Προσ/σμού Θετικών Σπουδών) ()
ΒΛΑΧΟΥ ΜΑΡΙΑ Μαθηματικά Προσανατολισμού Γ’ Λυκείου (Γ5) (EL1171129)
ΒΛΑΧΟΥ ΜΑΡΙΑ Πληροφορική (Β1-Β2) (EL1171172)
ΔΙΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ Αρχές Οικονομικής Θεωρίας (ΑΟΘ) Γ΄Λυκείου (Γ4-Γ5) (EL1171131)
ΔΙΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ Πολιτικη Παιδεια Α Λυκειου (EL1171191)
ΔΟΥΛΓΕΡΗ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΗ ΑΡΧΑΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ Β4 (EL1171137)
ΔΟΥΛΓΕΡΗ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΗ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Α ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΜΗΜΑ Α3 (EL1171170)
ΔΟΥΛΓΕΡΗ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΗ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ Α ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΜΗΜΑΤΑ Α1, Α4 (EL1171180)
ΔΟΥΛΓΕΡΗ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΗ Νεοελληνική Λογοτεχνία Β Λυκείου (Β3, Β4 ) Υπερρεαλισμός (EL1171133)
ΔΟΥΛΓΕΡΗ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΗ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ Β ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΕΖΟΓΡΑΦΙΑ ( Β3, Β4) (EL1171173)
ΔΟΥΛΓΕΡΗ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΗ ΛΑΤΙΝΙΚΑ Β ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171203)
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Θρησκευτικά Β΄Λυκείου (EL1171165)
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Θρησκευτικά Γ΄Λυκείου (EL1171166)
ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ Φυσική A’ Λυκείου (EL1171186)
ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ Φυσική Β’ Λυκείου (Κατ.) (EL1171187)
ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ Φυσική Γ’ Λυκείου (κατ) (EL1171188)
ΚΟΡΩΝΙΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (Α1,Α2)
ΚΟΡΩΝΙΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (Β1, Β2, Β3, Β4)
ΚΟΡΩΝΙΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ (Γ4)
ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΦΥΣΙΚΗ Β ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171198)
ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΦΥΣΙΚΗ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171184)
ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΗΜΕΙΑ Β ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171193)
ΠΑΓΙΔΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑΒΙΟΛΟΓΙΑ Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΠΑΓΙΔΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑ Β’ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΠΑΓΙΔΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑ Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Αρχαία ελληνικά Προσανατολισμού Γ1 (EL1171141)
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Νεοελληνική γλώσσα Α3 (EL1171136)
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Νεοελληνική Λογοτεχνία Α1 (EL1171140)
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Νεοελληνική λογοτεχνία Α2 (EL1171139)
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Νεοελληνική λογοτεχνία Α3 (EL1171138)
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Νεοελληνική Λογοτεχνία Α4 (EL1171130)
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ Β3 (EL1171196)
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ Β4 (EL1171197)
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ Α ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1139135)
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΓΕΒΡΑ Α ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1139136)
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΓΕΒΡΑ Β ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171195)
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΗΣ (EL1171194)
ΠΙΤΣΟΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΦΥΣΙΚΗ Α ΛΥΚΕΙΟΥ ( ΤΜΗΜΑ Α5 – 4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ) (EL1171200)
ΣΙΑΜΠΑΝΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ Α2 – Α5
ΣΙΑΜΠΑΝΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ ΙΣΤΟΡΙΑ Α2 – Α4 – Α5
ΣΙΑΜΠΑΝΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ ΙΣΤΟΡΙΑ Γ2-Γ4
ΣΙΑΜΠΑΝΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ Α5
ΤΖΙΜΑ ΘΕΟΔΩΡΑ ΧΗΜΕΙΑ Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171148)
ΤΖΙΜΑ ΘΕΟΔΩΡΑ ΧΗΜΕΙΑ Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171151)
ΤΡΥΠΗΝΙΩΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΩΝ Η/Υ (Β ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ)
ΤΡΥΠΗΝΙΩΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (Α ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ)
ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Αρχαία Ελληνικά Α’ Λυκείου Α1-Α2 (EL1171185)
ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ Β’ ΛΥΚΕΙΟΥ – Β1 – Β2 (EL1171118)
ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ – Γ1 (EL1171114)
ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ Α5 ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171119)
ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ Β3 ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171121)
ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ Β4 ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171122)
ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ Γ2 ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171120)
ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ Γ3 ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171107)
ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ Γ4 ΛΥΚΕΙΟΥ (EL1171201)
ΧΑΤΖΗΜΗΤΡΟΥ ΕΛΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ ΚΟΣΜΟΥ Α1& Α3 (EL1171202)
ΧΑΤΖΗΜΗΤΡΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ Β1 & Β3
ΧΑΤΖΗΜΗΤΡΟΥ ΕΛΕΝΗ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ & ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Γ3

Αναστολή Λειτουργίας Τμήματος

Απόφαση της ΔΔΕ Πειραιά για αναστολή λειτουργίας του τμήματος Α1.

Αναστολή Λειτουργίας Τμήματος

Απόφαση της ΔΔΕ Πειραιά για αναστολή λειτουργίας του τμήματος Β2.

ΛΟΙΜΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΟ ΚΟΡΩΝΟΪΟ SARS–CoV-2 (COVID-19) ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ